Strojní vyšívání

Strojní vyšívání se využívá pro zhotovení výšivek na textilní výrobky jako čepice pletené, kšiltovky, trička, mikiny, bundy, košile, polokošile, ručníky apod. Lze zhotovit i nášivky, a to jak zažehlovací, tak určené k přišití. Výšivky mohou být až 16ti barevné do rozměru do 36 x 25 cm. Vyšívání se provádí na vyšívacích automatech TAJIMA a AMAYA.

TAJIMA je Japonský výrobce vyšívacích strojů. Vyšívací zařízení vyrábí s tradicí více než 60 let. Orientuje se jen a pouze na vyšívací stroje, software, příslušenství a vývoj nových technologií avšak s cílem nabízet zcela kompaktní technologii, tzn. softwarové vybavení pro programování vyšívacích strojů a vyšívací stroje schopné pokrýt celé spektrum ve světě existujících technologií.

Vyšívací stroje TAJIMA jsou schopny produkovat výšivky s následujícími typy stehů:

  • klasický vázaný steh
  • řetízkový steh
  • tamburovaný steh
  • flitry
  • výšivka kombinovaná řezem laserovým paprskem
  • kombinované typy stehů na jediném stroji

Průmyslové vyšívací stroje MELCO je zavedená americká firma s téměř 40-ti letou historií. Jsou vyráběny přímo v USA, což zajišťuje vysokou úroveň a zpracování těchto strojů. Díky fůzi se švýcarskou firmou SAURER společnost MELCO, která řadu let vyráběla vyšívací stroje klasické konstrukce, přišla s unikátním modelem stroje s modulární koncepcí, který boří zaběhnuté mýty o vícehlavém vyšívání. Stroje díky patentu Acti-Feed jsou schopny řídit množství horní nitě pomocí automatického analytického procesu a tím přinést spoustu skvělých vlastností, jako je menší stahování materiálů, simulace schiffli vyšívání, speciální efekty, použití atypických nití, vysoké vyšívací rychlosti a mnohé další.